10 toitu, mis alandavad testosterooni

Testosterooni tase igal aastal langeb mitmel põhjusel, kuid olulisem on dieet. Läänemaailmas, mida valitsusasutused usinalt propageerivad, sõltume peamiselt toitudest, mis erinevad põhimõtteliselt sellest, mida oleme suurema osa oma arengust tarbinud.

Meie keha pole (veel) seda tüüpi dieediga kohanenud ja seetõttu tunneme selle tagajärgi: ülekaalulisus kasvab igal pool, tsivilisatsiooni haigused suurenevad ja testosterooni tase väheneb.

Õige toitumiseta ei saa teie testosterooni tootmine toimida. Sest toidu kaudu varustate oma keha ehitusplokkide ja toorainetega. Võite ennast toita, et keha töötaks nagu hästi õlitatud masin, või see tõmbleb ja krigiseb, kuna täidate paagis valet kütust.

Selles artiklis vaatleme 10 toitu, mis saboteerivad teie testosterooni tootmist.

1. Taimeõlid

Selles artiklis käsitleme, miks rasvad on testosterooni tootmiseks nii olulised. Kuid pole tähtis, milline rasv. Kuigi küllastunud ja monoküllastumata rasvhapped suurendavad testosterooni, kahjustavad need polüküllastumata.

Aastaid on margariini sümpaatne reklaam õpetanud, et polüküllastumata rasvhapete rikkad taimsed rasvad on tervislikud. Kuid on vastupidi.

Nende taimerasvade probleem on see, et oomega-3 ja oomega-6 suhe on sageli väga ebasoodne. Arvatakse, et suhet 1: 1 peetakse tervislikuks ja loomulikuks. Nüüd oleme jõudnud oomega-6-rasvhapete kasuks 16: 1.

Selle probleem on selles, et oomega-6-rasvhapped soodustavad põletikku.

Ja need kroonilised põletikud vähendavad testosterooni ja soodustavad paljusid muid tsivilisatsiooni haigusi.

Sel põhjusel vältige päevalilleõli, ohakaõli, sojaõli, rapsiõli ja margariini. Kasutage selle asemel kookosõli, oliiviõli, argaaniaõli, võid või ghee.

2. Transrasvad

Transrasvad on veelgi halvemad kui polüküllastumata rasvhapped. Need on ka taimeõlid, mida on endiselt tööstuslikult töödeldud, et muuta need stabiilsemaks.

Nüüd on laialt teada, kui ebatervislikud seda tüüpi rasvad on. Transrasvad vähendavad testosterooni, madalamat spermatosoidide arvu ja 2% rohkem transrasvu teie toidus suurendavad südame-veresoonkonna haiguste riski 23%.

Kuna need on odavad ja kergesti töödeldavad, kasutatakse neid enamikus kiirtoidurestoranides. Eriti kui see on praetud.

3. Soja

Soja on praegu tuliste vaidluste keskmes.

Mõned ütlevad, et see on väärtuslik valguallikas ja puuduvad uuringud, mis näitaksid, et see alandab testosterooni. Teised ütlevad, et soja põhjustab inimese rindu, liigset östrogeeni ja Nintendo Wii kasutamist. Tõde on ilmselt kuskil vahepeal.

Sest on selgeid tõendeid selle kohta, et soja mõjutab meessoost organismi negatiivselt.

  • 2004. aastal avastas Trent D. Lundi juhitud uurimisrühm, et sojaubades sisalduv isoflavoon nimega Equol võib peaaegu täielikult pärssida dihüdrotestosterooni (DHT) aktiivsust.
  • 2011. aasta uuringus vaadeldi 19-aastast meest, kes alustas sojapõhist dieeti. Uuringu käigus kaotas ta huvi seksi vastu ja kannatas erektsioonihäirete all. Testosteroon ja DHT olid küsitavad. 1 aasta pärast dieedi lõpetamist taastus erektsioonihormoonide ja hormonaalse tervise seisund täielikult.
  • 2013. aasta uuringust selgus, et sojavalk alandab pärast treeningut testosterooni taset.
  • 2008. aastal uuriti 99 viljatut meest ja kõige rohkem soja sööjaid oli kõige vähem spermatosoidide arv.
  • Kaks uuringut näitavad, et isastel rottidel, kes olid juba ema maos sojaga kokku puutunud, oli probleeme suguelundite arendamisega.
  • Teadlased avastasid 2005. aastal, et sojavalk vähendab noortel meestel testosterooni ja DHT-d.

4. Linaseemned

Linaseemneid peetakse oomega-3 sisalduse kõrge sisalduse tõttu väga tervislikuks. Meeste jaoks pole nad aga nende rasvhapete parim allikas.

Sest linaseemned sisaldavad ka taimseid aineid, millel on organismis östrogeenilaadne toime.

Ühes uuringus võis liigse testosterooni all kannatav naine vähendada oma taset 70% linaseemnetest 70% võrra. Muidugi ei saa seda tervetele meestele tõlgendada 1: 1, kuid see näitab siiski, et linaseemnetel on tugev antiandrogeenne toime.

5. Lagritsa

Teemat pole veel väga intensiivselt uuritud, kuid on selgeid viiteid sellele, et lagrits pole meeste jaoks parim magus.

Uuringus leiti, et isegi 7 grammi päevas 4 päeva jooksul põhjustab testosterooni taseme märkimisväärset langust. Pärast lagritsa tarbimise piiramist taastusid väärtused täielikult. Toimeaine glütsürritsiin arvatakse olevat vastutav.

6. Rahapaja

Piparmünt ei ole kahjuks hea alternatiiv suupisteks. Mentool alandab testosterooni ja vähendab seksuaalset soovi.

Rottidega läbiviidud uuringus leidsid teadlased, et testosterooni tase vähenes 51%, kui loomad said manustatud piparmündi teed 20 g / l.

Ainus inimteemaline uuring sel teemal viidi läbi naistega, kellel oli testosterooni ülejääk. Tass piparmünditeed, kaks korda päevas 5 päeva jooksul, vähendas vaba testosterooni 30%.

7. Alkohol ja ennekõike õlu

Pole ime, et alkohol alandab testosterooni, kuid klaas siin ja seal suurt vahet ei tee. Ühes uuringus peaks rühm mehi ja naisi jooma 2-3 jooki päevas. 3 nädala jooksul.

Testosterooni tase meestel langes 6,8%, naised ei muutunud. Teises uuringus, kus alkoholi kogust suurendati, langesid väärtused märkimisväärselt, 23%.

Nagu kõikjal: annus muudab mürgi.

Rottidel, keda toideti näiteks 5% päevasest alkoholikogusest, vähenesid suguelundid 50%.

Kõige tähtsam on see, mida sa jood. Sest õllehumal sisaldab ka testosterooni alandavaid fütoöstrogeene. Vein on parim alternatiiv.

8. Piimatooted

60–70% östrogeenidest, mida me toiduga sööme, pärinevad piimatoodetest.

Massmajandite piimalehmad jäävad rasedaks 300 päeva aastas ning on täis hormoone ja kehva toitumisega.

Jaapani uuringus, kus mehed jõid päevas 600 ml piima, tõusis östrogeeni tase märkimisväärselt ja testosteroon elimineerus.

Nii et ärge kasutage piimatooteid nii palju kui võimalik.

Kui te ei saa ilma millegagi hakkama, siis võtke vähemalt madala rasvasisaldusega piim, sest hormoonid on rasvlahustuvad ja peamiselt piimarasvas.

9. Töödeldud liha

Lisaks moraalsetele raskustele söödetakse vabriku põllumajandusloomi täiesti ebaloomuliku toiduga, süstitakse hormoone ja antibiootikume.

Nende loomade rasvkoes kogunevad saasteained ja on tõendeid, et nende lihatoodete tarbimine suurendab organismis östrogeeni.

Seevastu rohu roogitud loomade liha on võimeline testosterooni suurendama.

10. Teraviljatooted

Enamik teravilju sisaldab kuulsaks saanud valku: gluteeni.

Taaskord jagunevad kummitused, kui kahjulik see nüüd on. Meie jaoks on oluline üks asi: gluteen suurendab prolaktiini.

Prolaktiin on testosterooni antagonist ja selle hormooni tõus pärsib testot ja dopamiini. Lisaks on kõrgelt töödeldud teraviljatooteid seostatud mitme haigusega, kuna need tekitavad tugevama insuliinivastuse kui puhas suhkur.

Tervisliku T tootmise jaoks pole häid eeldusi.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply